MISS RENETA je prestižní mezinárodní soutěž studentek středních škol, kterou pořádá Střední škola v Havířově-Prostřední Suché již od roku 1993.

 

Proč MISS RENETA? Název soutěže vznikl skloubením dvou zásadních charakteristik: původní název byl odvozen podle Společenského domu Reneta v Havířově, ve kterém probíhalo prvních pět finálových večerů MISS RENETA v letech 1993 - 1997, a to se symbolicky skloubilo s názvem velmi kvalitní a šťavnaté odrůdy jablka Reneta. Dohromady nám to pak symbolizuje rozkvetlé mládí středoškolských studentek a jejich příležitost rozvíjet svou osobnost prostřednictvím naší soutěže MISS RENETA.

Soutěž je určena pro dívky studující střední školu zejména v České republice, na Slovensku, v Polsku.  Do soutěže se mohou přihlásit také dívky z jiných zemí, protože není regionálně omezena a jedinou podmínkou účasti v soutěži je studovat jakoukoliv střední školu.

Během minulých ročníků prošla soutěží celá řada dívek, jež později uspěly v dalších významných soutěžích na národní i mezinárodní úrovni, např. Radka Kocurová, Renata Langmannová, Hana Věrná, Eva Čerešňáková, Nikola Uhlířová a řada dalších.

 

MISS RENETA každoročně nabízí středoškolačkám nemalé možnosti jejich osobnostního rozvoje, získání cenných zkušeností v oblasti kultury, modelingu, dále také poznání v oblasti manažerských zkušeností v souvislosti s přípravami a organizací mezinárodního projektu. Účastí v soutěži si dívky mohou otevřít dveře nejen do světa modelingu!

Cílem mezinárodního projektu MISS RENETA je především smysluplné využití volného času středoškolské mládeže, prezentace a propagace organizátorů, partnerů a všech účastníků projektu, rozvoj mezinárodní spolupráce středních škol, a v neposlední řadě také organizační a tvůrčí činnost účastníků projektu, kam patří také uplatnění kosmetického a kadeřnického oboru žáků pořádající Střední školy v Havířově - Prostřední Suché.

Tradičními partnery mezinárodního projektu jsou Moravskoslezský kraj, Statutární město Havířov a Žilinský samosprávný kraj, kteří projekt spolufinancují ze svých rozpočtů.  

Spolupořadateli soutěže jsou Městské kulturní středisko Havířov a FA FASHIONABLE. Dlouholetým generálním sponzorem je společnost PODA a.s.. 

 

Co možná nevíte? 

* v roce 2019 se bude konat neuvěřitelný už 27. ročník s tématem Virtuální Proměny 

* v průběhu let se soutěže zúčastnilo přibližně 312 studentek 

* zakladatelem a hlavním tvůrcem této soutěže je Libor Lenčo 

* tradičním moderátorem je od roku 2002 charismatický Jan Čenský 

* soutěž pravidelně provází zajímaví hosté, ani letos tomu nebude jinak – pozvání         přijali Eliška Rusková, Vojta Drahokoupil, Vladimír Hron a mnoho dalších 

* spolupracujeme s Pavlem Bauerem, jedním z nejvyhledávanějších profesionálů

POŘADATELÉ
SŠ Havířov - Pčrostřední Suchá logo škol
MKS__modré_s_textem.jpg
logo_MSK.jpg
PARTNEŘI

Na tento projekt poskytl dotaci Moravskoslezský kraj

Snímek obrazovky 2018-10-24 v 19.00.50.p
GENERÁLNÍ SPONZOŘI
Snímek obrazovky 2020-01-29 v 22.18.31.p
Snímek obrazovky 2018-10-24 v 18.56.33.p

Na tento projekt poskytlo dotaci statutární město Havířov